Kniha návštěv

Hezký web

Tarifs | 18.08.2012

Moc hezký a poučný web o valašské historii. Moje rodina z matčiny strany (Martinkovi,Trčkovi,Baklíkovi,Gargulákovi atd.) žila v obci Lačnov a okolí po staletí,než roku 1946 odešli do Sudet v rámci "znovuosídlení pohraničí" po vyhnaných Němcích.Proto jsem rád,že se alespoň prostřednictvím tohoto webu mohu dozvědet něco o svých kořenech.

Re: Hezký web

Petr-autor | 05.11.2012

Dobrý den, jsem rád, že Vám to mohu zprostředkovat na svém webu.

Dotaz na exekuci ve Vsetíně a vypálení Prlova v r.1644

Daniel | 09.01.2012

Dobrý den, mám dotaz ohledně existence archivních materiálů týkajících se výše uvedených témat. Jsem z Prlova a dostal jsem se k vedení kroniky. V záznamech byly i zmínky o vypálení obce Prlova vojsky olomouckého arcibiskupa v r.1644 a o exekuci prlovských mužů ve Vsetíně téhož roku. Existuje nějaký fond o těchto událostech?
Díky Dan.

Re: Dotaz na exekuci ve Vsetíně a vypálení Prlova v r.1644

Petr-autor | 10.01.2012

Dobrý den, to zda o prlovských událostech v r. 1644 existuje nějaký fond si nemyslím, informace budou zřejmě roztroušeny na různých místech. Pro začátek doporučuji edice dobových pramenů (kroniky, korespondence), které jsem uvedl i pod článkem (měli by obsahovat i místní rejstříky). Pokud by Vás to téma opravdu velmi zajímalo, doporučuji se obrátit na Váš spádový archiv, tedy na Státní okresní archiv Vsetín (soka_vsetin@mza.cz, 571 411 095). Myslím, že tam Vám jistě poradí. Ostatně pro Vás jakožto pro kronikáře bude jistě zajímavé navštívit Váš spádový archiv i z jiných důvodů (fondy obce, apod.).

S pozdravem Petr Fojtík

Jenom stručně.

slávek | 11.02.2011

Pěkným způsobem zpracované těžké téma. Rád si příště přečtu něco dalšího.

Re: Jenom stručně.

Petr-autor | 14.03.2011

Děkuji.

forma nebo obsah?

Petr-autor | 10.02.2011

jsem si vědom toho, že je to patetické; že to není formálně čistá esej apod....

Petře,

Aleš Naňák | 10.02.2011

moc pěkné! Držím palce a těším se na další příspěvek!

Re: Petře,

Petr | 10.02.2011

Děkuji Aleši, snad jsem nevystřílel všechen prach, další texty budou spíše odborné nebo popularizační, eseje opravdu píšu jen výjimečně...to už musí být něco, aby mne to vyburcovalo...

Kolektivizace valašského venkova

Valach | 10.02.2011

Pěkný článek.Kolektivizace zemědělství způsobila to že jsme jako republika dokázali být soběstační v zemědělství a měli jsme všechno.Porevoluční návrat zpátky způsobil to že máme na kdysi úrodných polí postavené hangáry,sklady,velkoobchody a v neposlední řadě sluneční panely.Vše se dováží z jiných zemí .Kdysi vynikající česnek z Nivnice nemáme, ale kupujeme z číny nekvalitní. Nemáme nic,páni kapitalisti vše rozkradli a zničili. Proto věřím a doufám v návrat komunismu a znovuzavedení pořádku v této zemi.(i když je už asi pozdě)

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek