Již dlouho jsem si pohrával s myšlenku publikace svých odborných i popularizačních historických textů široké veřejnosti. Počátkem února 2011 se tato myšlenka stala skutečností. V plánu je průběžné zveřejňování textů, které se vztahují k minulosti jižního Valašska (Valašskokloboucka). Čtenář na tomto webu nalezne texty mých publikovaných odborných článků, dosud nepublikovaných studentských prací, dále pak popularizační články, ale také přepisy edic pramenů k dějinám jižního Valašska, ale i povídky jiných autorů. Zkrátka vše co se nějakým způsobem vztahuje k minulosti tohoto regionu...

 

Mgr. Petr Fojtík

Anketa

Líbí se Vám naše stránky?

ano velmi (112)
3%

tož ujde to (3 103)
95%

potřebují doladit (19)
1%

nelíbí (19)
1%

Celkový počet hlasů: 3253

Novinky

Jubilejní XX. číslo Vlastivědných kapitol z Valašskokloboucka

26.10.2020 21:48
Vychází jubilejní XX. číslo Vlastivědných kapitol z Valašskokloboucka, kde naleznete můj článek s názvem "Život na Štítensku v protektorátu Čechy a Morava očima Jaroslava Sańáka".  Periodikum...

Konec 2. světové války na Štítensku

05.12.2019 21:44
Vyšlo 19. číslo Vlastivědných kapitol z Valašskokloboucka, kde je můj článek na téma onec 2. světové války na Štítensku. Periodikum můžete zakoupit v Městském muzeu ve Valašských Kloboukách....

O větrné smršti ve Vlastivědných kapitolách

21.07.2019 18:30
Také v 18. čísle Vlastivědných kapitol z Valašskokloboucka naleznete můj článek. Tentokrát o větrné smršti s krupobitím na Štítensku v červenci 1939. Periodikum můžete zakoupit v Městském muzeu ve...

Před Vánocemi 2017 vyšlo 17. číslo Vlastivědných kapitol z Valašskokloboucka

21.07.2019 18:20
Před Vánocemi 2017 vyšlo 17. číslo Vlastivědných kapitol z Valašskokloboucka, kde najdete můj článek Obět ia hrdinové 1. světové války z Jestřabí. Vlastivědné kapitoly vydává Městské muzeum ve...

15. ročník Vlastivědných kapitol z Valašskokloboucka

28.05.2016 19:09
Jak na Jižním Valašsku "řádila" cholera? To se dozvíte v 15. čísle Vlastivědných kapitol z Valašskokloboucka, které byly vydány v prosince 2015. Vlastivědné kapitoly vydává Městské muzeum ve...